Site En Üstü 728x90 - 970x90 (bball)

Türkoğlu: İleriye yönelik daha iyi işler yapacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın

Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu, A Milli Basketbol Takımı'nın Avrupa Şampiyonası'nda gösterdiği performansla Türk halkının gönlüne girmeyi başardığını söyledi.

Türkoğlu: İleriye yönelik daha iyi işler yapacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın

Türk halkının gurur duyacağı bir milli takım oluşturmaya çalıştıklarını dile getiren Türkoğlu, "Her ne kadar istediğimiz sonuçları elde edemesek de sporcularımız, Türk halkının kalbine girerek en büyük ödülü kazandılar. Halkımız, maçı kaybettiklerinde bile, 'Bu taraftar sizinle gurur duyuyor.' diye tezahürat yaptı. Eski bir sporcu ve şu anki başkan olarak sporcularımızla gurur duydum. Türk basketbolunu, hem milli takım hem de kulüpler anlamında ileriye taşıyacak genç oyuncularımızın olduğunu bu Avrupa Şampiyonası'nda görme fırsatı bulduk." diye konuştu.

Hidayet Türkoğlu, milli basketbolcuların kulüp takımlarında fazla süre alamamasının sıkıntısını turnuvada gördüklerini anlatarak, şunları kaydetti:
"Oyuncularımız bazen yapılmayacak hataları yaptı. İlk defa milli takımda, Avrupa Şampiyonası'nda olanlar var. Doğal olarak bu süreçte ufak tefek hatalarımız oldu ama bu hataları mücadele ve istekleriyle kapatmaya çalıştılar. Çok gurur duyduk. Bu süreç bizim için çok önemliydi. Bizi bu süreçte başta Sayın Cumhurbaşkanımız, Sayın Bakanımız ve büyüklerimiz hiç yalnız bırakmadı. Bize zaman ayırdıkları için sonsuz teşekkür ediyorum. Çocuklarımız bundan gerçekten çok mutlu oldu. Keşke başka bir sonuçla karşınızda konuşuyor olsaydık ama önemli olan bazı şeylerin temelini atabilmekti. Sanırım bu şampiyonada bunu gördük. İleriye yönelik daha iyi işler yapacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın."

Türk basketbolseverlerin, İspanya ile oynanan maçta çok güzel bir atmosfer oluşturduğunu aktaran Türkoğlu, "Bu atmosfer gerçekten paha biçilmez. Hem Ülker Spor ve Etkinlik Salonu'na hem de buraya gelen binlerce basketbolsevere sonsuz teşekkürler. İnanıyorum ki milyonlar bu çocukları televizyondan izlemiş ve onlarla gurur duymuştur. Çocuklarımız bu atmosferde daha iyi oynuyor. Kasım ayında oynanacak Dünya Şampiyonası eleme maçlarında da çocukları yalnız bırakmayacaklarına inanıyorum." ifadelerini kullandı.
Etiketler :
HABERE YORUM YAZIN

DİĞER ERKEKLER AVRUPA ŞAMPİYONASI HABERLERİ
Detay Sağ 1 - 300x300 (google)
Köşe Yazarları
Çok Okunan Haberler
Detay Sağ 2 erboy  - 300x250