Karşıyaka: Play-off, bu karar ile seri olmaktan çıkmış oldu

Karşıyaka Spor Kulübü yönetimi resim sitesinden ertelenen play-off serisi 3.maçı hakkında açıklamada bulundu.

Karşıyaka: Play-off, bu karar ile seri olmaktan çıkmış oldu

Açıklama şöyle: 

"ING Basketbol Süper Ligi çeyrek final play-off ikinci maçını, Anadolu Efes gibi çok daha başka hedefler için kurulmuş dev bir kadroya karşı, İzmir’de taraftarımızın da muhteşem desteği ile sahada savaşarak ve hak ederek kazandık.

Diğer yandan, normal sezon devam ederken, üstelik EuroLeague Dörtlü Finali ile EuroCup finali de göz önünde bulundurularak önceden açıklanmış olan programa rağmen, maalesef ki maçın ardından, gece yarısı, play-off çeyrek final serisinin üçüncü maçının ertelendiği haberini aldık. Adı üzerinde SERİ olarak oynanan play-off, bu karar ile seri olmaktan çıkmış oldu.

Günler öncesinden olası üçüncü maçın nerede oynanacağı belliyken, tüm olası senaryolar alenen ortadayken, ikinci maçın ardından alınan bu karar ve halen açıklanamayan yeni maç tarihi bize, tüm kurgunun bu serinin 2 – 0 biteceği öngörüsü ya da daha kötüsü biteceği planlaması üzerine kurulu olduğunu düşündürmektedir.

Kaldı ki bu düşünce bizi her iki maçta da sahada gördüğümüz hakem yönetiminin, hata olarak addettiğimiz birçok kararın altında başka bir sebep olduğunu düşünmeye sevk etmektedir.

Üzüntüyle ve şaşkınlıkla karşıladığımız bir diğer nokta, tarafımızla önceden paylaşılmamış olan bir ihtimalin gerek yayıncı kuruluş yorumcuları, gerekse de rakip takım mensupları tarafından dile getiriliyor olmuş olmasıdır.

Tüm basketbol kamuoyu ile beraber, tarafımızla da yeni programın paylaşılmasını beklemekte olmakla birlikte, konuya ilişkin detayları rakibimizin sosyal medya hesaplarını takip ederek almamızın gerekli olup olmadığı hakkında da merak içerisindeyiz.

Basketbol Şampiyonlar Ligi’nde final oynama başarısı göstermiş olduğumuz 2020-21 sezonunda, Sekizli Final öncesi ve sonrası, erteleme talebi ile müsabaka sıklığı gibi konularda yaşadıklarımızı hatırlatırken, rakibimiz Anadolu Efes’e, kendilerine tanınmış olan imkanlar ve beraberinde getireceği faydalar ile EuroLeague Dörtlü Finali’nde başarılar dileriz.

Gerek mücadelemizde, gerekse haklı tepkilerimizde her platformda, camiamızla, taraftarımızla bir olup, geri durmayacağımızı tüm basketbol kamuoyuna saygı ile duyururuz."

 
Etiketler :
HABERE YORUM YAZIN

DİĞER ING BASKETBOL SÜPER LİGİ HABERLERİ
Detay Sağ 1 - 300x300 (google)
Köşe Yazarları
Çok Okunan Haberler
Detay Sağ 2 erboy  - 300x250