Dünya Şampiyonası’nın maskotu tanıtıldı

22-30 Eylül 2018 tarihleri arasında İspanya’nın Tenerife kentinde düzenlenecek FIBA Kadınlar Dünya Şampiyonası’nın maskotu Tina, kamuoyuna tanıtıldı.

Dünya Şampiyonası’nın maskotu tanıtıldı

Tenerife belediye binasında düzenlenen törenle tanıtılan Tina, bir deniz kaplumbağası. İsmi ise İspanyolca Tenerifeli anlamına gelen Tinerfeña kelimesinin kısaltması.

Organizasyon komitesi tarafından, Tina’nın parlak renklerinin Dünya Şampiyonası’nın parlak geçecek atmosferine bir vurgu olduğu belirtildi.

Törende konuşan 2018 FIBA Kadınlar Dünya Şampiyonası Organizasyon Komitesi Başkanı ve İspanya Basketbol Federasyonu Başkan Yardımcısı Jose Montero, “Tina’nın imajı hem Tenerife’nin kadın basketbolunu ağırlama konusundaki hevesini gösterecek hem de çocukların da Dünya Şampiyonası’na ilgi göstermesine yardımcı olacak. Amacımız herkesin hayatları boyunca hatırlayabileceği bir şampiyona düzenlemek” ifadelerini kullandı.

16 takımın mücadele edeceği 2018 FIBA Kadınlar Dünya Şampiyonası’nda Türkiye B Grubu’nda Arjantin, Avustralya ve Nijerya ile karşılaşacak.


Kaynak: tbf

Etiketler :
HABERE YORUM YAZIN

DİĞER KADINLAR DÜNYA ŞAMPİYONASI HABERLERİ
Detay Sağ 1 - 300x300 (google)
Köşe Yazarları
Çok Okunan Haberler
Detay Sağ 2 erboy  - 300x250